Evinizi Düzenlerken Kilo Verin

Ev dekorasyonu o kadar da basit bir şey değil. Bunu en çok siz biliyorsunuz fakat daha da detaylı incelememiz gerekecek olursa evinizi dekore ederken özel programlara ihtiyaç duymadan kilo verebilir ve hem evinizi düzenler hem de sağlığınıza kavuşmuş olursunuz…

İdeal kilo denince akla gelen ilk şey genelde yemeden içmeden kesilme olsa da, amaç uğruna seçilen aracın yanlışlığından ötürü sonuç genelde hüsran olur. Peki nasıl kilo vermeli?

dekore

Günde sadece tek öğün yemek mi, diyet kisvesi altında aç durmak mı, yoksa doktor kontrolü altında uygun yiyeceklerle beslenmek mi? Cevabı vermek için bilgiç olmanın gereği yok sanırım… Önemli olan kilo vermeye çalışırken, sağlıktan feragat etmemek, bir tarafı yapmak isterken diğer tarafı yıkmamaktır.

Kilo verme için doktor kontrolünde uygulanabilecek diyet programları vardır. Kişi, bünye çalışma hızına ters düşmeyen programı araştırıp öğrenmeye çalışmaktan ziyade, sağlıklı kilo verme için doktora gidip kendine uygun bir program belirlenmesini sağlamalı, bu sayede kilo vermeye çalışırken sağlığından olmayacağı biçimde sağlıklı, zinde ve formda bir vücuda sahip olabilmektedir.

Doktor kontrolünde bir program edinmek, kilo vermek demek değildir. Bunu da bilmek gerekir… Önemli olan programı aldıktan sonra harfiyen uygulamak, kendimize göre programı değiştirmemek ve ne kadar zorlanırsak zorlanalım programı yarıda kesmemektir. Yapılabilecek bu tarz bilinçsiz davranışlar kilo vermekten ziyade, diyet uygulayan kişinin sağlığına olumsuz yönde etkilemekten başka bir işe yaramaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir