Galvaniz Kaplama Oluklu Metal Çatılar

Galvaniz Kaplama Oluklu Metal Çatılar (galvaniz kaplama)

Oluklu metal çatılar çatı uygulamalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Konutlardan ziyade tarım ve hayvancılık sanayinde kullanılırlar. Ahırlar ve kimi sanayi binalarında görülürler. Oluklu metal çatıların en büyük dezavantajlarından biri paslanmaları olmuştur ancak galvaniz kaplama bu soruna çare getirmiştir. Galvaniz kaplama metalin paslanmaya karşı kimyasal bir süreçten geçirilmesi ile elde edilir.

Galvaniz kaplama için çinko kullanılır. Çinko metalin üzerine birkaç tabaka oluşturacak biçimde kaplanarak paslanmaya karşı koruma yanında dayanıklılık da sağlar.elektirik topraklama

the image

Bu yöntem pasın metalin derinliklerine işlemesini önler. Çatı bir binanın çok önemli bir unsuru olduğu için pas çatlama, delinme, kırılma gibi birçok soruna yol açabilir. Bu bakımdan galvaniz kaplama oluklu metal çatılar akıllı bir seçimdir.

Galvaniz Kaplama Metal Çatıların Kimi Avantajları

Malzeme dayanıklılığı:

Pas içine işleyemediği için bu tür malzemeler son derece dayanıklı ve uzun ömürlü olur. Galvaniz kaplama oluklu metal çatıların ömrü kırk ya da elli yıl ya da daha fazla olabilir.

Hafif ağırlık:

Galvaniz kaplama oluklu metal çatıların diğer bir avantajı çok fazla ağırlığa sahip olmamalarıdır. Böylece altlarında bulunan yapının üzerine fazla yük uygulamazlar.topraklama kazığı

Metalin yeniden kullanılabilirliği:

Diğer bir avantaj malzemenin tamamen geri dönüştürülebilir olmasıdır; bu bakımdan çevre dostudurlar.

Yanmaz malzeme:

Galvaniz kaplama oluklu metal çatılar ayrıca yangına da dirençlidir; bu nedenle yangın tehlikesi olan yerler için özellikle uygundurlar.topraklama levhası

Hava koşullarına direnç:

Bu malzemeler ayrıca yağmur, kar, sıcaklık, aşırı rüzgar gibi farklı hava koşullarının tümü içinde uygun özelliklere sahiptir.

Uygun maliyet:

Galvaniz kaplama oluklu metal çatılar çoğu uygulamada diğer alternatiflere karış önemli bir maliyet avantajına sahiptir.

Galvaniz Kaplama Borular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir