İç Cephe Kaplama Örnekleri

Geçmişten günümüze kadar insanoğlu dekorasyon ve kaplama konularında hep farklı arayışlar içerisinde olmuş ve onu bu arayışa sürükleyen farklı sebepler varlığını korumuştur. Dünya genelinde Absent uygulamasının, yani halk arasındaki ifadeyle ak toprak kullanımının yasaklanması ile birlikte dekorasyon firmaları da farklı bir arayış içerisinde olmuş ve iç cephe kaplamaları konusunda farklıçözümler getirmiştir.

Özellikle kapalı mekanlarda sigara içme yasağı tartışmasının yaşanıldığı şu günlerde sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz Koku Barındırmayan İç Cephe Uygulamalarından bahsedeceğiz… Nanoteknoloji alanından faydalanılarak geliştirilmiş olan bu iç cephe kaplama modelleri, 1998 yılından beri Japonya merkezli olarak geliştiriliyor ve temelinde hastane duvarlarında mikropların barınmamasına dayanıyor.

cephe kaplama

cephe kaplama

Siding terimi de üst üste geçirilerek oluşturulmuş cephe kaplamalarından oluşan sisteme verilen isimdir. Dış cephe kaplamaları, iç cephe kaplamalarına oranla daha çok tercih edilse de iç cephe kaplamalarının da geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu belirtmeliyim.

Salonlarda ve banyo gibi alanlarda çokça tercih edilen bu cephe kaplaması sayesinde ısı yalıtımı sağlayabilir ve çok dahaestetik görünümler elde edebilirsiniz. İç cephe kaplama fiyatları ise  firmalara bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte normal standartların biraz üzerinde diyebiliriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir