Koltuklarınızı Yıkatmayı Unutmayın

Evlerimizde hijyen için yapılması gereken işlemlerden bir tanesi koltuk yıkama ‘dır. Kimilerimizin hala duymamış olduğu bu önemli temizlik işlemini mutlaka 6 ayda bir kere yaptırmanız gerektiğini biliyorumuydunuz? Koltuklarınızı yıkatmak sağlığınız için çok önemlidir.

Bunun sebebi kumaşların bakteri ve mkrobu rahatça yuvalayabilmesidir. Mikrop dolu bir ortamda hayat geçirmek istemiyorsanız mutlaka 6 ayda bir kere profesyonel bir şirkete koltuklarınızı temizletin.

koltuk yıkama

koltuk yıkama

Hijyen için gerekli bir diğer maddeyse böcek ilaçlama işlemidir. Evlerimizde böcek olsun yada olmasın mutlaka 3 ayda bir kere kontrol ve önlem amaçlı iyi bir firmaya ilaçlama yaptırın. Böcekler evlerimize aklınızın ucundan geçmeyecek şekillerde girebilirler. Örnek vermek gerekirse böceklerin yogun olarak pantlon paçalarına yerleşerek evlerinize girdiğini biliyormuydunuz? Yada market tarzı alışveriş yaptığınız yerlerde koli yada kutuyla aldığınız eşyalarla birlikte evlerinize sızdıklarını biliyormuydunuz?

Böcek kontrolünü zor hale getirmemek için periyodik olarak mutlaka evlerinizi ilaçlatınız. Hijyen için bu iki maddeyi asla unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir