Lamine Parke Nedir?

Lamine Parke Hakkında Genel Bilgi

Lamine parke gerçek ahşap üzerine pvc kaplanarak yapılan bir kaplama türüdür. Ahşap parçalarının lifleri birbirlerine ters yönde gelecek şekilde yüksek ısıda preslenerek yani lamine edilerek yapıştırılması ile oluşturulur.

Üzerindeki cila da dayanıklı malzemedendir, kolay çizilmez. bu parke cinsinin avantajı ısıya ve neme karşı gerçek ahşaptan daha dayanıklı olmasıdır.

Lamine Parke Resimleri

Lamine Parke Resimleri

Ayrıca eskidiğinde gerçek ahşap gibi sistre edilip üst katmanı kazınabilir. Genelde gerçek parkenin üzerine pvc kaplanmaz. Kullanılan parke daha kalitesi düşük bir malzemedir.

Yüksek bir fiyattan satılmasına rağmen tercih edilmesinin sebebi farklı seçenekler sunabilmesidir. Cilalı, boyalı, eskitilmiş gibi bir çok farklı türde lamine parke piyasada bulunabilir.

Lamine Parke Nedir

Lamine Parke Nedir

Son zamanlarda piyasaya giren Uzakdoğu kökenli lamine parkeler de piyasada büyük bir yer tutmaktadır.Üretim mantığı daha farklı olan bu laminat parkeler, diğer ürünlerden daha küçük kalitede olmakla beraber içeriği nedeniyle rutubetli zeminlerde çok daha iyi tolerans göstermektedir.

Ayrıca bu ürünler klasik lamine parkelere göre 2-3 mm daha yüksektir. Bu sayede ileride sistre yöntemi ile kazıma yapmak çok daha kolaydır.

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir