Mistik Dekorasyon

falın doğuşu insanlık tarihi ile paraleldir. Eski çağlardan beri belirli toplulukların bir büyüğü vardır. Bu büyük ne derse kavimler bu söze göre hareket etmektedir.

Bunun için bu topluluk başkanı yeni doğmuş veya yetenekli gençleri çeşitli alanlara yönlendirmektedirler. Daha iyi açıklamak amacıyla Avrupa’nın şimdiki istatistik yeteneğine göre yönlendirme çalışmalarını örnek verebilirim. Bu şekilde büyücüler sayesinde toplum kendini çeşitli alanlara yönlendirmiştir.

Falın doğuşu çok eski zamanlara dayandığından çok farklı kültürler nedeniyle çok farklı fallar ortaya çıkmıştır. Fakat hemen hemen aynı mantığa dayanırlar. Günümüzde kahve falı her ne kadar eğlence amacına dönmüşse de bu işten para kazananlar kendini geliştirerek daha çok ruhsal anlamda psikoloji dersi almaktadırlar.

Psikoloji dersi ile ses tonundan çeşitli testlere göre değerlendirme yapıp karşısındaki kişinin tam olarak sorununu anlamaya çalışan kişiler bir tür bilinçaltını okuyorlar. Ülkemizde hala devam eden psikolog tabularının yanında insanlar falcıların yanında kendini daha rahat hissettiği ve çeşitli rahatsız edici demeçlerle karşılaşmamak için psikolog yerine falcıya gitmeyi tercih ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir