Panik Atak ve Ev Dekorasyonu

Panik atakEvimizin dekorasyonu psikolojimizide etkilemektedir tamamen..

Ev dekorasyonu

Ev dekorasyonu

Ummadığınız bir anda gelişen, zamansız olaylar karşısında aniden içinizde hissettiğiniz korku ile birlikte oluşan sıkıntılı rahatsızlığa panik atak dinilir. Panik atak nöbet halinde ya da kriz denilebilecek bir hastalık olarak görülebilir. Panik atak başlama süresi çok kısadır. Panik bozukluk başladıktan sonra belli bir zaman geçer ve giderek büyüyen bu korku en üst noktasına ulaşır. Panik atak hiçbirşey yokken ortaya birden bire çıkan tehlike veya beklenmedik bir durum karşısında gösterilen tepki ile korkunun birleşmesiyle meydana gelir. Panik atak aşırı derecede korkuya sebep olur. Bu yoğun korku; bayılmalar, nefes daralması gibi durumlar neden olabilir. Bu duruma girmek istemeyen kişiler ordan hızlı kaçmayı ister.

Durumların genelinde panik atak nöbetinin beklenmeyen bir anda başladığı giderek yükselen korku 10 dk. gibi bir süre zarfında en etkili şekilde kendini hissettirir. Panik atak tedevileri ;

– Panik atak için özel ilaç tedavisi uygulanabilir

– Şiddet ve korkuyu kontrol ederek yenebilirsiniz.

– Pisikoterapi tedavisi panik ataktan kurtulmak için uygulanabilir

– Hipnoz tedavisininde panik bozukluk tedavisi için tavsiye edilmektedir.

İlk olarak uzman kişiler tarafından kontrole girerek panik atak nöbetinizin hangi seviyede olduğunu ve ne kadar had safaya ulaştığını öğrendikten sonra panik atak için uygun tedaviyi uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir