Promosyon Dekorasyon Ürünleri

Jest Promosyon olarak verilen ürünler yöntemi bütün dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ticaret adamları arasında rekabet yaratan promosyon ürün sistemi tüketiciler açısından oldukça olumlu bir gelişme oldu.

Bununla birlikte ürünlerde kalite artarak fiyatların düşmesine sebep oldu. Promocity ürün olarak hediye ürün veren firma verdiği ürünün yüksek kalitede ve uygun fiyatlarda satmak zorunluluğu ortaya çıktı. Çünkü bir başka rakip firma aynı promosyonu verebilir sonuç olarak iş satılacak ürünün özelliklerine kalmıştır. Ürün özelliği daha iyi ve kaliteli ürün satılabilirliği daha yüksek olur.

İstediği ürünü mağaza mağaza dolaşarak arayan tüketici veya alıcı, aynı ürünü satan mağazalar arasında bir karşılaştırma yapar. X firma herhangi bir ürünü örnek olarak cep telefonu diyelim, cep telefonunun yanında 2 batarya vermekte, y firması ise sadece bir batarya vermektedir. Söylemeliyim ki en başta X firması da bir tane batarya vermekteydi.

Fakat satılabilmesi için bir batarya daha vererek tüketiciye yarayacak hamle yaptı. Bu sayede ürün fiyatı üzerinden kar eden tüketici karlı çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir