Rhmoz Ve Kaliteli Dekorasyon Dizinleri

Pagerank nedir? Rhmoz’da pagerankin önemi

Pagerank Türkçe karşılığı olmayan Google’ın tüm internet sitelerinin kalitelerine verdiği değeri, 1 ile 10 arasındaki rakamlarla belirlemesine pagerank denir. Peki pagerank ne işe yarar? Pagerank sitelerinizin kalitesini yansıtır bu nedenle her 3 ayda bir güncellenerek sitelerin pagerank kalitesi ince ince Google tarafından takip edilerek bir değer biçilir ve tabiî ki bu değerin adı da “pagerank” dir.

Sitelerinizin pagerank değerini diğer pageranki sizin sitenizin pagrankinden yüksek olan sitelerden link alarak gerçekleşir. Bu Google tarafından sitenizin kaliteli olduğunu çünkü sizden daha kaliteli bir sitenin size link vermesi bunu gerektiği mantığı politikasını uygular.

Pagerank diğer sitelere link satmak amacıyla internetten para kazanmanızı da sağlamaktadır. Bu nedenle pagerankinizi arttırmak için free directory yani dizin sitelerinden link almanız gerekmektedir. Böylece pagerankinizi arttırabilir ve sitenizden bir gelir elde edebilirsiniz.

Dizin sitelerinin pagerank değerini arttırmasının en büyük nedeni, dizin sitelerinde best links yani kaliteli linklerin arasında yer vermelerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Rhmoz gibi sitelere, sitenizi eklemeniz sizler için çok faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir