Site ziyaretçilerinizi teşvik edin

Bir web sitesi için kullanıcı yorumları en az web tasarımı ve seo kadar önemlidir. Geri dönüşler her tür site için altın değerindedir. Yapıcı eleştiriler bir sitenin kullanıcıların gözündeki değerini ortaya koyar ve değiştirme heyecanı yaratır.

Kullanıcı yorumları özellikle e-ticaret siteleri için hayati önem taşır. Örneğin teknoloji düşkünleri sitelerdeki ürünlerin altına başka bir ürün tavsiyesi yazmayı çok severler. Bu yorumlar sayesinde siz de tüketicilerin tercih ettiği ürünleri öğrenebilirsiniz. Bunun yanında eğer yorumda belirtilen ürünü uygun fiyatla sitenize koyarsanız yorumlarda tavsiye edilen bu ürünün satışının hızlı olduğunu görebilirsiniz.

seo

seo

Tüketicilerin kullanıcı yorumlarına çok güvendiğini unutmayın. İnternetten alışveriş yapan bir tüketicinin ürünü incelemek için elindeki tek seçenek resim ve bilgiler. Bu nedenle alışveriş yapma kararı vermesi için tüketiciye yol gösterecek en önemli konu yorumlardır. Sitede ahlak kurallarını aşmayan her türlü lehçede tüm yorumlara izin verin. Bu sitenize güveni arttıracaktır.

seo açısından da kullanıcı yorumları kullanılmaya hazır bir hazinedir. Arama motorlarına ürün veya sorun ile ilgili bir anahtar kelime yazanlar yorumlar sayesinde sizin sayfanıza yönlendirilir. Sitenizin web tasarım bu yorumların arama motorunda bulunabileceği şekilde olmalıdır.
Yorumla bölümüne sahte adlar ile cevap verici yorumlar yapmayın. Tüketiciler bu tip yorumları çok çabuk hissederler. Kötü yorumlar yapan tüketiciyi başka bir tüketici rolünde yönlendirmeye çalışmak da büyük bir hatadır. Yorum yapan bir tüketicinin sitenize değer verdiğini ve umut bağladığını unutmayın.

Yayınlanmış hiçbir yorumu silmeyin. Tüketiciler yorumlarına gelen cevapları kontrol ederler. Eğer kendi yorumlarını bulamazlarsa bunu forum sayfalarına dile getirirler. Bu siteniz için büyük bir sorundur. Bunun yerine kullanıcıları web tasarım hileleri ile yorum yapmaya yönlendirin. Yorumlar bir sitenin güncel ve takip edilir olduğunu gösterir.

Eğer e-ticaret sitenizde yorumların önemine inanıyor ancak tüketicileri tüm uğraşınıza rağmen yorum yapmaya yönlendiremiyorsanız size http://www.eloxy.com u öneriyoruz. Site uzman kadrosu ile e-ticaret sitenizi bir üst seviyeye kolaylıkla çıkartabilir.

One comment

  • Benimde bir e-ticaret sitem var.Ve gerçekten bu tür sitelerde yorum bölümü en büyük önemi taşır.Site sahibine çok büyük fikirler verir bu yorumlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir