Su Bazlı Boyalar Ne İşe Yarar?

Su Bazlı Boyaların Özellikleri

Son yıllarda evlerde dekorasyonun önemli kısımlarından biri de sağlığa uygun maddeler kullanılabilmektir. Özellikle çocukların gelişmesinde ciddi etkisi olan kimyasal madde içerikli ürünler tüketicilerin artık tercih etmediği maddelerdir. Bu konuda öne çıkan bir ürün de ev boyaları.

Su Bazlı Boyanmış Ev Resimleri

Su Bazlı Boyanmış Ev Resimleri

Evin her yerini kaplayan boyalar, göz zevkimize ve tasarım karakteristiğimize ek olarak sağlığa uygunlukları ile de değerlendirilmektedir.

Su bazlı boyalar sağlık açısından uygunlukları ile diğer boya tiplerinden ayrılmış ve en çok tercih edilen boya tipi olmuştur. Su bazlı boyalar içeriğinde akrilik tabir edilen bir yapı oluştururlar ve büyük oranda su içerirler. Boya yapıldıktan sonra akrilik esas suyu dışarı vererek kurur.

Su Bazlı Boyalar

Su Bazlı Boyalar

Bu sebeple sentetik ve yağlı boyadan farklıdırlar. Yağlı boyalar parlaklıklarını zaman içinde kaybetmelerine rağmen su bazlı boyalarda bu süre çok daha uzundur. Boya ile uğraşanların en çok karşılaştığı durumlardan boya üstüne yeniden boya yapıldığında çatlama problemi bu boyada yoktur.

Sentetik boyaların bir başka sorunu da 1 haftaya yaklaşan süre ile bulunduğu mekana yaydığı ağır kokudur. Su bazlı boyalar bu sorunu da çözmüş görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir