Teras hazırlama

Teras nedir?

Teras’ın binaların büyük balkonudur. Binaların en üst katında bulunan iç bahçeli daha çok şehir hayatından en kısa sürede kopmak amaçlı kafayı dinlemek bir yudum çay içip kendine gelmek amacıyla yapılan hoş ve insanı mutlu eden yerlerdir. Teraslama kendi arasında peyzajlarda teraslama gibi farklı daha estetik görünümlü işlevsel olan uzun ömür vadeden tropik salon diyeceğim teraslardır. Kısacası teraslar çatı katlarının olmazsa olmazıdır.

teras hazırlama

teras hazırlama

Son dönemlerde küresel ısınma için bir çok uzman teras yapmaya imkanı olanların teras yapması önerisinde bulunuyor.

Teraslama nasıl yapılır?

Teraslama için kaliteli yolunu anlatacağım fakat isterseniz bu konuda uzman birine danışıp biraz daha malzemeden kırar iseniz daha az ömürlü belki de mevsimsel olarak ucuz maliyetli terasınız olabilir. Şimdi teraslama hangi bölgede yapılır dersiniz teras’ı çatı katına yapmanızı öneririm diğer türlü sanal değil sadece balkonu geçemeyecektir.

Terasınız üzerinde ısı yalıtımı olup en üst bölgesinde döşeme kaplamasına sahip döşeme kaplamasının altına döşeme harcı ( ki malzeme eksikliği burada kendini gösteriyor burada kullanıcıya özgü teras tipleri var bu teras tipleri fiyat farkını ortaya koyuyor) daha sonra bir filtre bunun ardından eğim betonu, ayırıcı katman ve kesici örtü terasımız hazır durumdadır.

Bu yazımıza; “Teras kat nasıl yapılır,Teras kat özellikleri nasıl olmalı,Teras kat dekorasyonu,Teras nedir?,Teraslama nasıl yapılır,teraslama yöntemi” gibi terimsel aramalar ile de ulaşabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir