Yangın Dolabının Önemi

Her yıl tüm dünyada sayısız insan yangın felaketine maruz kalıp mağdur oluyor. Yangın öyle bir felaket ki ya can kaybına mal oluyor; hayatta kalıp kurtulanlar ise yaşantıları kül olduğu için telafisi çok zor durumlara düşüyorlar.

Özellikle geçtiğimiz yüzyıllarda yangın söndürme teknolojileri gelişmemiş, itfaiye teşkilatı yetersiz, şehirleşme ve sokaklar çarpık ve evler ahşaptan inşa edilirken, yangınlar yalnızca tek bir evi değil, mahalleleri hatta şehirleri kül edip yutuyordu.

yangın dolabı

yangın dolabı

Artık günümüzde gelinen teknoloji ile yangın felaketinin önüne geçmek mümkün ancak yine de toplum yangın konusunda üzerine düşeni yerine getirecek bilinçte olmadığı için yangın hayatları kül etmeye devam ediyor.

Söz gelimi yangın dolabı kavramı yalnızca okul, hastane gibi kamu kurumlarında değil, şayet evlerde de yaygınlaşsa pek çok yangın henüz başlangıç aşamasında söndürülebilecek. http://www.dostteknoloji.com.tr yangın dolabı hakkında öğrenmeniz gereken her şeyi size sunuyor.

Gazlı söndürme sistemleri ve fm 200 de yangına karşı alınması gereken tedbirlerden diğerleri. Eğer tüm bu önlemlere itibar edip tedbirimizi erkenden alırsak yangın korkulacak bir felaket olmaktan çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir