Bambu Parke

Bambu Parke Çeşitleri ve Bambu Parke Renkleri

Son yıllarda evlerin çoğunda görmeye alıştığımız parkeler günden güne şıklığını ve kullanışlığını artırıyor.Bunlardan bir tanesi de bambu parkeler.Hem kullanış bakımından hemde doğal görüntüsü ile evlerde şimdiden yerini almış gibi gözüküyor…

Bambu Parke

Bambu Parke

Bambu bir orman bitkisi ve ve gün geçtikçe de bambudan yapılan ürünler çoğalıyor.Bambu bitkisinin yetişme süreci yaklaşık 3-5 sene arasında değişiyor.Diğer parke ve laminant ürünlerinin  maddelerine bakıldığında ise uzun sürede yetişen (50-100) ürünler olduğu görüldüğünde bambu baya bir avantajlı oluyor.Bu özelliğiyle bambu ,döşeme dünyasına hediye gibi oldu.

Bambu Parke Renkleri

Bambu Parke Renkleri

Bambu parkelerin diğer parkelerden farkı doğallığı ve görünüşü.Bambu parkelerin farklı,çok modern ve egzotik bir havası var.

Sadece bu kadarla da bitmiyor.Bambu parkenin diğer avantajları ise;hijneyik,düşük maliyet,izolasyon,uygulama kolaylığı,çevre dostu,dayanıklı ve uzun ömürlü,UV koruması ve uygulama kolaylığı ile büyük bir fark atıyor.

Farklı desen ve renklerde bambu parke üretilebilir.Desenler dikey ya da düz olabilir.Renkler ise;bal,ahşap tonları ve kehribar sarısı olabilir.

Bambu parke diğer parkelere göre daha masrafsız ve daha uygun fiyatlara sahiptirler. Ayrıca döşemede de zorluk çıkarmaz ve 100 m2 bir gün içerisinde döşenebilir.Uzun ve dar parçalar halinde üretilen bambu parkeler;zemine yapıştırılarak,çakılarak ya da kontrplak üzerine monte edilebilmektedir.

Bambu parkeler lamine parkeler gibi patlama ve kabarma yapmaz.Ayrıca bambu parkeler hijyeniktir ve toz,bakteri gibi partikülleri barındırmaz.

Temizlik bakımından da kolay döşemelerdir.Kir tutmazlar ve elektrik süpürgesi ile süpürülebilirler.Fakat vakumlu makineler kullanmak doğru olmaz.Temizleme yaparken cila,parafin,ve ağartıcı kullanılması tavsiye edilmez.Aşırı ıslak bezle temizlenmemelidir,nemli kalır.Bambu parkeler ıslak ya da nemli kalmamalıdır.

Ayrıca dayanıklı ve uzun ömürlüdür.25 yıl garantisi vardır ve bu süre bakımla iki  katına çıkarılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir