Parke modası

Parke; konut, işyeri, gibi mekânların tabanlarını döşemek için kullanılan çeşitli boyutlarda genellikle ince, uzun tahta parçaları veya yapay malzemenin belirli bir düzenle yerleştirilmesi sonucu yapılan döşeme şeklidir.

parke

parke

Parkeler yapıldıkları malzemeye göre farklı isimler alır. Uzun ömürlü olan parkeler genel olarak binanın ömrü kadar dayanırlar. En çok tercih edilen yöntem ilk çıktığı zamanlardan beri masif parkedir. Ancak günümüzde yüksek maliyeti ve zor uygulanış yöntemi nedeniyle laminat parke de kullanılmaktadır. Ancak tüm bu malzemelerde ahşap görünüş doğal bir dokunuş ve şık bir görünüm yaratır.

Parkeler ayrıca sıcaklık ve sağlık getirir. Parke ısınması kolay soğuması zor bir yapıdır. Bu nedenle ısındığı zaman ısıyı uzun süre tutar ve sıcak kalır. Ancak parkeler bakım isteyen ürünlerdir. Çizilmeye açıklardır.

parke modelleri

parke modelleri

Evinizde kaliteli malzeme ve usta bir dekoratör seçtikten sonra sorun çıkma olasılığı düşüktür. Döşeme sırasında zeminin tam kuru olması en önemli husustur. Kurutulmuş ahşaptan yapılan parkeler en iyi üründür. Düz bir zeminde en iyi sonucu parke döşeme verir.

One comment

  • Designfloor olarak biz hayattan keyif almanın hayallerle başladığına inanıyoruz. Söz konusu eviniz olduğunda ise Designfloor markası ; size kaliteli, uygun fiyatlı ve geniş renk yelpazesine sahip ürünlerini sunarak hayallerinizin başlangıcı olacaktır.

    Designfloor günümüzde laminat parke dünyasında ürünlerinin kalitesi, sunduğu yaratıcı ve geniş ürün yelpazesi ile öncü bir konumdadır. Bu konuma sahip olmasının bir diğer önemli nedeni de Designfloor ürünlerimizin fonksiyonel özellikleri ve makul fiyatlarıdır.

    Laminat parkelerimiz yaratıcılıkta yeni ufuklar açmakta, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza hitap ederek hayallerinizi ve gundelik yasaminizi süslemektedir. Designfloor ürünleri evinize şık bir görünüm katarken sizlere de rahat bir yaşam keyfi sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir